Harbutowice.info

Forum dyskusyjne mieszkańców Harbutowic (za treści wygłaszane na forum odpowiadają ich autorzy).
Teraz jest Pn, 6 gru 2021, 10:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 28 lis 2011, 22:09 
Site Admin

Witam,

na stronie głownej http://www.harbutowice.info zamieściłem link (www.uniwersytetdzieci.pl) do ciekawej inicjatywy związanej z kształceniem dzieci. Chciałbym coś więcej na ten temat napisać i zachęcić wszystkich rodziców do zapisania pociech na Uniwersytet Dzieci w przyszłym roku szkolnym.
Są dwie formy skorzystania z w wykładów:

1. Zajęcia na uczelniach i w placówkach kulturalno-naukowych w Krakowie. Są odpłatne (ok. 400 zł za cały rok) i należy dziecko wozić mniej więcej dwa razy w miesiącu (podczas weekend'u) w ustalone przez dziekanat uniwersytetu miejsca (najczęściej zajęcia odbywają się na uczelniach). Jednego dnia odbywa się jeden wykła/warsztat trwający mniej więcej godzinę.
  2. Zajęcia w macierzystych szkołach. To wiąże się ze zgłoszeniem takiej szkoły i jej chęcią uczestnictwa w programie.
    Należałoby to przedyskutować z Panią Dyrektor naszej szkoły, a następnie we wrześniu 2012 zgłosić naszą szkołę do programu.
    Nie oznacza to wcale, że szkoła zostanie wybrana. To zależy od wybierających. Z informacji od szefowej Uniwersytetu Dzieci Pani Agaty Wilam wiem, że raczej preferowane są szkoły ulokowane na wsiach daleko od centów miast.
    Nie wiem jak wygląda sprawa kosztów za takie zajęcia.
Będę śledził temat, do czego i Was zapraszam. Spróbuję znaleźć jakąś szkołę, w której ten program już działa i wypytam jak to wygląda od strony organizacyjnej.

pozdrawiam

PostNapisane: Śr, 28 gru 2011, 16:17 
Site Admin

Link do opisu programu bezpośrednio na stronie Uniwersytetu Dzieci: http://www.uniwersytetdzieci.pl/dla-szkol

PostNapisane: Pt, 21 wrz 2012, 22:25 
Site Admin

Jak się dowiedziałem, z Uniwersytetu Dzieci w naszej szkole "nic nie wyszło". Nie byli nami zainteresowani i - że tak powiem - odpadliśmy w przedbiegach. Nie znaczy to, że się zniechęcamy do tego typu akcji. Jeśli pojawi się coś nowego na horyzoncie, to na pewno to sprawdzimy. A Uniwersytet Dzieci, no cóż, może w przyszłym roku ...

PostNapisane: N, 30 wrz 2012, 13:08 

Pomimo tego, że nas odrzucili, będę w dalszym ciągu ponawiała prośby o zaistnienie "Uniwersytetu Dzieci" w naszej szkole. Jak mnie poinformowano odległość z Krakowa do Harbutowic okazała się zbyt daleka... Mam jednak nadzieję, że celowość moich argumentów w przyszłym roku okaże się bardziej skuteczna.

Strefa czasowa: UTC + 1