Harbutowice.info

Forum dyskusyjne mieszkańców Harbutowic (za treści wygłaszane na forum odpowiadają ich autorzy).
Teraz jest Pn, 6 gru 2021, 08:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sesja.
PostNapisane: Pt, 25 lis 2011, 21:11 

Informuje się mieszkańców Gminy Sułkowice,że XV sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 29 listopada 2011r.(wtorek) w budynku Starej Szkoły w Sułkowicach, o godz.15:OO

Tytuł: Re: Sesja.
PostNapisane: Pt, 25 lis 2011, 21:23 

Jaki jest temat, albo też tematy sesji?Czy Pani Sołtys może wie już dzisiaj?

PostNapisane: Pt, 25 lis 2011, 21:42 

BozenaH napisał(a):
Informuje się mieszkańców Gminy Sułkowice,że XV sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 29 listopada 2011r.(wtorek) w budynku Starej Szkoły w Sułkowicach, o godz.15:OO

Chodzi o to aby mieszkańcy Harbutowic chodzili na takie sesje, które dotyczą spraw naszych, lokalnych!!Każdy człowiek może wejść, NIE TRZEBA BYĆ RADNYM!
Wchodzimy, siadamy i uczestniczymy w tych obradach.Tylko w taki sposób będziemy dobrze poinformowani!Tylko wówczas może jeden człowiek z drugim zobaczyć i usłyszeć podejście do ważnych dla Harbutowic spraw.
Zachęcam wszystkich.

PostNapisane: Pt, 25 lis 2011, 22:27 

daga napisał(a):
Jaki jest temat, albo też tematy sesji?Czy Pani Sołtys może wie już dzisiaj?

Witam
Tematy najbliższej sesji: http://www.sulkowice.pl/um/index.php?option=com_content&view=article&id=459:xv-sesja-rady-miejskiej-&catid=80:rada-miejska-w-sukowicach

PostNapisane: Pn, 28 lis 2011, 21:19 

Można być jedynie obserwatorem.

PostNapisane: Śr, 30 lis 2011, 13:00 

Witam

Jeżeli ktoś był na ostatniej sesji, czy może w skrócie co nieco przekazać na forum...

PostNapisane: Śr, 30 lis 2011, 13:58 
Site Admin

Było kilka osób. Uczestniczyliśmy w posiedzeniu od 15-ej do prawie 21-ej. Myślę, że najlepiej będzie jeśli Pani Sołtys jako nasza przedstawicielka napisze parę słów sprawozdania.
Pani Sołtys, czy możemy o to prosić?

pozdrawiam

PostNapisane: Cz, 1 gru 2011, 10:46 

Na sesji momentami były burzliwe dyskusje, ale dotyczące Biertowic. Ja zwrócę uwagę na sprawy związane z naszą miejscowością. Wiem, że budżet dla Harbutowic na 2012 r. jest najniższy ze wszystkich miejscowości w Gminie Sułkowice. Na jednej z komisji zgłosiłam wniosek o podwyższenie budżetu dla nas o 50000zł. Podczas tej sesji wniosek musiał zostać poddany głosowaniu przez Radnych, ale ze wskazaniem z której miejscowości chcę te pieniądze zabrać. Nie ukrywam że jest to bardzo trudne, dlatego że każdy pilnuje budżetu dla swojej miejscowości i zabierając jego część robi się mu krzywdę. Ja głosując na swój wniosek nie mogłam kierować się emocjami bo broniłam mojej rodzinnej wsi HARBUTOWIC! Do tego między innymi zostałam wybrana. Uważam, że gdyby budżet był robiony z większą rozwagą, nie wzbudzałby tyle kontrowersji.
BARDZO wspierała mnie grupa osób z Harbutowic. Aby zabrać głos czekali od godz.15:00 do prawie 21:00. Wtedy odbyło się głosowanie i dyskusja na temat poprawek do budżetu. Mieszkańcy Harbutowic mogli wypowiedzieć się o tym co ich niepokoi,a mianowicie niewielka ilość pieniędzy przeznaczana na inwestycje w naszej miejscowości. Wysłuchano ich do końca, chociaż ich wypowiedzi były komentowane przez Przewodniczącego Rady. Sesje są otwarte, każdy może przyjść i czasem poprosić o zabranie głosu. Cieszę się, że są ludzie którzy zamiast narzekać chcą działać , to przyniesie o wiele więcej pożytku. Liczę na to że grupa ta będzie coraz liczniejsza. Wspólnie możemy więcej. Nie spodziewajmy się od razu czegoś spektakularnego,ale kropla drąży skałę.Zapraszam do korzystania z forum informacyjnego, bo jak wiadomo Harbutowice są bardzo rozciągnięte i my pochłonięci codziennymi obowiązkami nie możemy zbyt często się spotykać a stronka umożliwi nam szybszą informację i wymianę zdań.
Wyrazy szacunku dla uczestników sesji z Harbutowic.

Sołtys

PostNapisane: Śr, 7 gru 2011, 13:55 

Również zachęcam wszystkich do udziału w takich obradach!! Wszyscy uczestnicy sesji z naszej wsi byli bardzo uradowani, że wniosek pani sołtys został zaakceptowany.Takie właśnie wystapienia i inicjatywy musimy wspierać!!! To nie jest tak, że jest się tylko biernym obserwatorem.Gdyby nie było mieszkańców, jestem pewna, że byłoby jak zwykle:wniosek , cisza, brak poparcia, aktywność i doswiadczenie innych radnych zrobiłaby swoje.Znów dostalibysmy resztki- na uciechę.Uważam, że w zjednoczeniu jest siła, a naszych własnych spraw powinniśmy pilnowac sami!
Zauważyłam tam jeszcze bardzo ważną rzecz.Wszystkie pisma jakie przychodzą w sprawach np.prośby o coś..albo poparcie wniosku swoich radnych...to wszystko zostaje ODCZYTANE NA GŁOS ! Nasuwa się myśl, żeby tak właśnie pisać.Jako mieszkańcy roli takiej a takiej , jako Rada Rodziców Szkoły Podst. , jako Klub Samonaprowadzający ;) czy jakiś inny który można założyć na taką okazję! I podpisy pod takim pismem i do tego udział w sesji, aby po odczytaniu pisma zaświadczyć, że TAK, chcemy, jesteśmy, itd, itd...Dokłanie w ten sposób wyglądała dyskusja w sprawie Biertowic czy Rudnika.Dyrekcja szkoły w Harbutowicach oraz Rada Rodziców w osobnych pismach mogłaby uzasadnić oznakowanie szkoły przy drodze znakami poziomymi i pionowymi (była o tym mowa na forum w temacie "Szkoła").Jest pismo jest sprawa, a tak jest.......jak zwykle.
Panią Sołtys proszę bardzo o wpisywanie terminów obrad.A mieszkańcy : NABIERZCIE LUDZIE WIARY, ŻE SIĘ UDA !

Strefa czasowa: UTC + 1