Harbutowice.info

Forum dyskusyjne mieszkańców Harbutowic (za treści wygłaszane na forum odpowiadają ich autorzy).
Teraz jest Pn, 6 gru 2021, 09:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 28 lis 2011, 20:37 

W ramach dofinansowania z Urzędu Miejskiego w Sułkowicach do połączenia komunikacyjnego, od 1.12.2011r. na trasie Sułkowice- Harbutowice będzie kursował bus, przez pięć dni w tygodniu (w dni robocze).

Godzina odjazdu:

11:OO z Sułkowic "Zielona" do Harbutowic " Końcówka".
11:20 z Harbutowic "Końcówka" do Sułkowic "Zielona".
DLA MIESZKAŃCÓW HARBUTOWIC BUS JEST DARMOWY.

Życzę wszystkiego dobrego!

Ostatnio edytowano Pn, 28 lis 2011, 21:24 przez BozenaH, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn, 28 lis 2011, 21:20 

Szkoda, że to nie zostało przdyskutowane z zainteresowanymi. Fajnie, że za darmo, ale nie to jest najważniejsze... najważniejsza jest odpowiednia godzina. Myślę, że 11-a nie jest dobrą godziną. Ktoś, kto ma coś do załatwienia, z reguły wybiera się do Sułkowic rano ok 8-ej. Nawiązałam do tego w tym poście http://harbutowice.info/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=15#p34
No i kolejna sprawa, nie mamy gimbusa przeznaczonego dla dzieci, więc tym "załatwionym" busem mogłyby jeździć do szkoły dzieci, gdyby z góry startował przed 8-ą.
Starsi ludzie wybierający się do przychodni w Sułkowicach raczej jeżdżą na wcześniejsze niż 11:30 godziny.
Chcąc zajechać na jakąś sensowną godzinę do Myślenic, też trzeba wyjechać z Harbutowic wcześniej niż o 11-ej, żeby się przesiąść w Sułkowicach na busa do Myślenic.

Pani Sołtys, czy mamy jakiś wpływ na zmianę godzin?
Co o tym sądzicie?

PostNapisane: Pn, 28 lis 2011, 22:14 

Dlaczego ta 11:00. Mieszkańcy Góry mogą zjechać do Sułkowic ok. godz. 7:00 autobusem, który wozi dzieci do gimnazjum,a wrócić właśnie tym busem o 11:00. Tym samym sposobem o godz.11:20 zjechać do Sułkowic i wrócić gimnazjum ok. godz.14:00. Co do odjazdu gimnazjum nie znam precyzyjnej godziny. Mieliśmy do dyspozycji jeden kurs i godzina 11:00 wydawała się trafiona. Zresztą ja konsultowałam się z ludźmi z Góry i to jest ich propozycja.Przykro mi że to tylko jeden kurs ale nie mam na to wpływu. Tego busa w pełni finansuje Urząd Miejski.
    Sytuacja jest chwilowa bo od stycznia Pan Mleczek ma wydłużyć kursy do Myślenic, o ile się nie zmieni to będzie ich więcej.

PostNapisane: Wt, 29 lis 2011, 13:41 

Myślę, że ten kurs o godz. 11.00 jest odpowiedni dla całej góry <Kozakówka,Końcówka>. Można o godz. 7.00 zjechać gimnazjum do Sułkowic, załatwić swoje sprawy u lekarza lub zrobić zakupy i wrócić o 11.00 do Harbutowic. Równie dobrze można udać się do Sułkowic autobusem o 11.20 z Kozakówki i wrócić ok. czternastej lub piętnastej. Nie widzę żadnego problemu. My mieszkańcy musimy się do tej godz. dostosować.Wszystkim nie da się dogodzić.

PostNapisane: Śr, 7 gru 2011, 13:18 

A ja myślę, że może trzeba uporządkowac temat.
    1 sprawa:GIMBUS.Jest obecnie problem z jazdą tym autobusem przez dzieci z podstawówki.Kierowca bierze tylko dzieci z miesięcznymi biletami.A z drugiej strony kasy fiskalnej nie ma, to jakiż bilet niż ten bezpł. z gminy, można kupić dla tych dzieci???? Tutaj nawet,na tym forum zostało napisane, że inni ludzie jeżdżą z tym panem, ale to jest od czasu do czasu.Pan bierze pieniądze i jest ok.Gdyby UNORMALNIĆ tę formę: dorośli i tak zapłacą z fiskalnym biletem czy bez ,a dzieci mogłyby kupić miesięczny w obydwie strony(do i ze szkoły). Ale nie! Dzieci zostają na przystankach a inni jeżdżą o wiele dalej niż odległość 3km jaka jest pod szkołę.
    Dodam przy tym, że dzieci z podstawówki o których mowa to grupa ok.6 osób!
    2 sprawa:odjazdy po Nowym Roku.Mam nadzieję, że wszystko wtedy ułoży się dobrze.Że będziemy mieć kilka kursów bezpośrednio do Myślenic, o przyzwoitych godzinach.I tu prośba do pani, która rozpoczęła temat jeszcze przed ukazaniem na forum: czy jest możliwe abyśmy wybrali spośród określonych godzin te najpotrzebniejsze dla mieszkańców?? Jak to wygląda ze stony pana Mleczka? Być może już wiadomo jakie to godziny? A może u tego przewoźnika można będzie kupic miesięczne dla dzieciaków??
    Bardzo proszę o odpowiedź.

PostNapisane: Pt, 9 gru 2011, 21:44 

Nad godzianami odjazdu busów trzeba się dobrze zastanowić i popytać mieszkańców (zainteresowanych). Jeżeli godziny te będą nie trafione, wtedy busami będzie jeźdiło mało osób. To z kolei doprowadzi do przekonania, że busy te nie są potrzebne, bo nie ma klientów ... i tu błędne koło się zamknie, a busy przestaną jeździć. Tego scenariusza nikt by nie chciał,a niestety czasy mamy takie, że rachunek ekonomiczny (zyski) jest niestety często ważniejszy od człowieka. A swoją drogą ciekawa jestem czy ten darmowy bus o 11stej cieszy się dużym powodzeniem?

PostNapisane: Pn, 19 gru 2011, 19:52 

Mam nowe informacje dotyczące zapatrywań pana kierowcy GIMBUSA.Pierwsze opady śniegu w tym roku i oczywiście poziom reakcji służb drogowych odpowiedzialnych za górny odcinek, czyli od Pukówki na Końcówkę, spowodowały komentarz.Otóż jeśli na tej drodze spadnie śnieg to ten autobus "do góry" nie będzie jeździł.I mamy być tego świadomi.A zajazd wg.niego można zmodyfikować w miejscu, gdzie był dawniej.NO!!To były słowa wypowiedziane do tych dorosłych, których pan kierowca życzliwie podwozi.
    Przy tej okazji warto poruszyć kwestię zimowego utrzymania tego właśnie odcinka drogi.Może pani sołtys podpowie jak to zrobić, aby nie było podobnych komentarzy pod adresem Harbutowic i drogi na Końcówkę.Może się tu wreszcie odezwą ludzie z tej okolicy....Napiszcie!

PostNapisane: Pn, 19 gru 2011, 20:12 

Chciałabym, zadać jeszcze pytanie wszystkim tym, którzy czytają te wszystkie posty, ale nie chcą się wypowiadać.No bo po co?Czy w ogóle będzie zasadne rozmawiać o tym, że jakiś autobus nie pojechał na Końcówkę, jak rzeczywiście nie pojedzie i młodzi zostaną na przystankach???Czy wtedy urządzanie tzw.polowania na czarownice sprawi, że te dzieciaki znajdą się w szkole?No nie.A przecież nie można być aż tak naiwnym, żeby wyobrażać sobie,że śnieg nie spadnie !!
    Ale może lepiej siedzieć cicho..

Strefa czasowa: UTC + 1